Polub nas!
Odkryj nas!

Linux podstawy

1 200,00 zł

Teraz w promocji tylko 900,00 zł

Dla kogo jest to szkolenie?

To szkolenie jest dla osób, które chcą zacząć przygodę z systemami Linux i chcą się nauczyć w nim sprawnie poruszać. Po tym szkoleniu będziesz wiedział czy droga do kariery administratora jest dla Ciebie oraz czy będziesz chciał w tym kierunku poszerzać swoją wiedzę aby móc znaleźć wymarzoną pracę.

Czego możesz się nauczyć?

Na tym szkoleniu poznasz podstawy obsługi Linux. To szkolenie pozwoli Ci zrobić pierwsze kroki w kierunku zostania administratorem. Ten kurs da Ci sporo solidnej wiedzy na temat budowy i struktury systemu. Poznasz zalety i wady Systemów Linux.

O prowadzącym

Nazywam się Piotr Górzyński. Interesuje się szeroko pojętą informatyką. Mam doświadczenie teoretyczne jak i praktyczne w programowaniu oraz w administrowaniu systemami z rodziny Linux. Od 2008 roku programuje zawodowo, a hobbystycznie od 20 lat. Programuje w wielu językach programowania między innymi w C++, python, php, js, abap, C#, java. Od tego roku również zacząłem pracować z systemami linux, głównie oparte na debianie. Debian, Ubuntu, Mint, Kali. Aktualnie poznaje działkę security gdzie codziennie poszerzam swoją wiedzę. W wolnych chwilach interesuje się także gamedev-em.

Na co składa się zakup szkolenia.

Dostaniesz od nas ogrom wiedzy na temat podstaw obsługi systemów linux. Szkolenie będzie odbywać się razem z trenerem, dodatkowo poznasz środowisko wirtualizacji VirtualBox. Dostaniesz dostęp do naszej zamkniętej grupy na facebook-u. Gdzie takie osoby jak Ty będą mogły wymieniać się informacjami dot. IT.

Agenda

Czym jest Linux?

Instalacja Linuxa

Struktura katalogów

Podstawowa obsługa terminala

Nawigacja po katalogach

Podgląd plików

Edytory plików

Operacje na plikach i katalogach

Wyszukiwanie plików

Uprawnienia plików

Obsługa dysków

Zarządzanie procesami

Zarządzanie użytkownikami

Informacje o sprzęcie i systemie

Polecenia sesji

Podstawowe polecenia skryptowe

Przekierowania i potoki

Operacje na strumieniach

Skrypty – instrukcje sterujące

Podstawowe polecenia sieciowe

 

Kliknij poniżej aby zapisać się na szkolenie.

regulamin

Siekierki Wielkie, ul. Tulecka 8

pn.-pt. 10:00-21:00

(+48) 733 999 488